Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży

opublikowano: Wtorek, 03 Lutego 2009 - 12:53, abartosik

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków do czwartej edycji Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Polsko - Ukraińska Wymiana Młodzieży" realizowanej w roku 2009.

Celem nadrzędnym Programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży jest przyczynienie się do zmiany w nastawieniu wobec siebie obu społeczeństw poprzez wytworzenie poczucia wspólnoty historycznej oraz wspólnoty współczesnych celów i zadań, jakie stoją przed Polską i Ukrainą.

W ramach Programu możliwe jest współfinansowanie projektów obejmujących pobyt w Polsce grupy młodzieży ukraińskiej lub pobyt na Ukrainie grupy młodzieży polskiej, wraz z opiekunami, realizujących wspólny projekt.

Szczegółowy program projektów Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży samodzielnie kształtują polscy organizatorzy w porozumieniu z partnerami ukraińskimi, niemniej warunkiem otrzymania wsparcia będzie włączenie do programu projektu następujących komponentów:

• "Historia lokalna".
  • "Kultura regionu".
  • "Poznajemy język sąsiada".

Wnioski przyjmowane są w sposób ciągły od 3 lutego 2009 r., aż do wyczerpania budżetu Programu, jednak nie później niż do 30 listopada 2009 r. O przyznaniu współfinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekty muszą zostać zrealizowane do dnia 15 grudnia i rozliczone do 31 grudnia 2009 r.

Wnioski należy przesyłać na adres:
Narodowe Centrum Kultury
ul. Senatorska 12