Rusza II edycja konkursu „Innowator Mazowsza”

opublikowano: Czwartek, 22 Października 2009 - 13:56, abartosik

Już po raz drugi można ubiegać się o tytuł „Innowatora Mazowsza” – jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla nowatorskich rozwiązań w biznesie i nauce w województwie mazowieckim.

Celem akcji jest promocja zdrowego odżywiania się i zwalczanie nieprawidłowych nawyków żywieniowych wśród młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 12 lat. Kampania zostanie przeprowadzona w kilku polskich miastach w szkołach podstawowych, które wyraziły chęć przyjęcia przedstawicieli Komisji Europejskiej i współorganizacji zajęć dotyczących zdrowego odżywiania się. Prezentacja treści kampanii pod hasłem "Smakuj, pij, ruszaj się!" przyjmie formę gier, zabaw i przedstawień przeprowadzonych przez grupę animatorów przeszkolonych do pracy z dziećmi. Wykonawcą technicznym kampanii jest firma TIPIK Communication Agency, która dla celów kampanii zapewni środki służące jej realizacji (samochód ciężarowy zawierający wyposażenie niezbędne do przeprowadzenia prezentacji oraz personel).   Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:
  • Młoda Innowacyjna Firma,
  • Innowacyjny Młody Naukowiec.
Pierwsza kategoria skierowana jest do przedstawicieli sektora małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie Mazowsza nie dłużej niż 7 lat. Firmy te muszą wykazać się udokumentowanym, wprowadzonym w ciągu ostatnich 3 lat, innowacyjnym produktem, usługą lub technologią, wdrożoną w codziennej praktyce biznesowej m.in.:
  • współpracą z instytucjami B+R, ośrodkami naukowymi, parkami technologicznymi,
  • prowadzeniem działalności badawczo-rozwojowej,
  • stosowaniem innowacyjnych metod i narzędzi w marketingu, w zarządzaniu firmą,
  • uzyskaniem znaku towarowego, posiadaniem certyfikatów, patentów.
Druga kategoria skierowana jest do młodych naukowców (poniżej 35. roku życia), którzy w przeciągu ostatnich 3 lat uzyskali stopień doktora, a w swojej pracy podejmowali tematykę innowacyjności oraz mogą wykazać się udziałem we wdrożeniu nowych rozwiązań technologicznych, udziałem w projektach badawczych i celowych, liczbą publikacji w pismach recenzowanych. Oceniający zwrócą uwagę na nowatorstwo projektu, zastosowanie, przydatność, charakter projektu oraz oddziaływanie na poziomie regionu,kraju oraz na poziomie międzynarodowym. Nagrodami w konkursie są:
    • w kategorii Młoda Innowacyjna Firma:
I miejsce – 25 000 zł brutto, II miejsce – 15 000 zł brutto, III miejsce – 10 000 zł brutto oraz dyplomy dla wyróżnionych.
    • w kategorii Innowacyjny Młody Naukowiec:
I miejsce – 10 000 zł brutto, II miejsce – 7 000 zł brutto, III miejsce – 5 000 zł brutto. Podpisane wnioski konkursowe należy składać do 30 listopada 2009 r. w siedzibie: Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, ul. Ks. I. Kłopotowskiego 5, 03-718 Warszawa, z dopiskiem „Innowator Mazowsza” ”, kategoria „Młoda Innowacyjna Firma” / „Innowacyjny Młody Naukowiec”. Zgłoszenia należy składać na formularzach zgłoszeniowych, odpowiednich dla każdej kategorii konkursowej, które można znaleźć na stronie internetowej. Więcej informacji na stronie www.innowacyjni.mazovia.pl  i www.mazovia.pl. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny: (0 22) 59 79 793 lub (022) 59 79 882,  a także poprzez adres poczty elektronicznej innowator.mazowsza@mazovia.pl   Źródło: Portal Funduszy Europejskich