Baza kontaktów dla zainteresowanych Programem UE Daphne III uruchomiona

opublikowano: Środa, 17 Czerwca 2009 - 08:16, abartosik

Jednym z podstawowych warunków przystąpienia do programu UE Daphne III jest zbudowanie partnerstwa z co najmniej jeszcze jednym podmiotem z państwa uprawnionego do skorzystania z programu Daphne III. Dlatego też w MSWiA stworzono bazę kontaktów dla podmiotów zainteresowanych Programem Daphne III i znalezieniem partnera.

Program UE Daphne III ma na celu, poprzez finansowe wspieranie inicjatyw partnerów unijnych, zintensyfikować oraz skoordynować działania w całej Unii przeciwko przemocy wobec dzieci, młodzieży i kobiet, jak również zapewnić wsparcie ofiarom przemocy i grupom ryzyka.   Mogą w nim uczestniczyć również organizacje pozarządowe, które zajmują się:
    • zapobieganiem i zwalczaniem przemocy wobec dzieci, młodzieży i kobiet;
    • ochroną przed taką przemocą;
    • zapewnianiem wsparcia ofiarom;
    • realizacją działań celowych skierowanych na propagowanie braku akceptacji dla przemocy i/lub na zachęcanie do zmiany postaw i zachowań wobec szczególnie narażonych grup i ofiar przemocy.
  Jednym z podstawowych warunków przystąpienia do programu Daphne III jest zbudowanie partnerstwa z co najmniej jeszcze jednym podmiotem z państwa uprawnionego do skorzystania z programu Daphne III.   Wielokrotnie napływały do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji prośby o pomoc w poszukiwaniu partnerów, nie tylko zagranicznych, ale również krajowych.   Dlatego też stworzono bazę kontaktów dla podmiotów zainteresowanych Programem Daphne III i znalezieniem partnera.   Zapraszamy wszystkich Państwa do zarejestrowania się w bazie Daphne! W załączniku znajdują się informacje na temat sposobu rejestracji.   Więcej informacji na temat Programu Daphne III możecie Państwo znaleźć na stronie www.mswia.gov.pl/daphne lub na stronie Komisji Europejskiej: ec.europa.eu/justice_home/funding/daphne3/funding_daphne3_en.htm Źródło: Minsterstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji