Biuletyn Europejski nr 9 (2017)

Biuletyn Europejski nr 9 (2017)
Nazwa pliku:
biuletyn_europejski_nr_09105_2017_r.pdf
Rozmiar pliku:
143.7 KB
Opis:
W tym numerze zaprezentowano aktualności dotyczące Unii Europejskiej, a także artykuły na następujące tematy: Orędzie o stanie Unii 2017: łapiemy wiatr w żagle, Podwójna jakość żywności, Pierwsze wakacje bez roamingu, UE-Kanada: CETA już działa, Dane powszechnie dostępne, Bezpieczna cyfrowa Europa , Europa silnego przemysłu , Pakiet dla demokracji, Handel wolny i sprawiedliwy , Inwestycje pod lupą Komisji, Sądownictwo: drugi etap postępowania wobec Polski, KE pisze do Volkswagena , Unia na rzecz bezpieczeństwa , Migracja: raport o relokacjach, Miliard euro dla energetyki i nauki. Ponadto, zamieściliśmy informacje o także o aktualnie trwających konkursach ogłoszonych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa Mazowieckiego oraz Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. W Biuletynie można także znaleźć oferty instytucji i organizacji poszukujących partnerów do wspólnej realizacji konferencji i projektów międzynarodowych. Na końcu numeru został zaprezentowany projekt pn. "Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy w ramach ZIT WOF – etap I".