Biuletyn Europejski nr 11 (2017)

Biuletyn Europejski nr 11 (2017)
Nazwa pliku:
biuletyn_europejski_nr_11107_2017_r.pdf
Rozmiar pliku:
163.72 KB
Opis:
W tym numerze zaprezentowano aktualności dotyczące działalności Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, Unii Europejskiej, a także artykuły na następujące tematy: Utworzenie Europejskiego filaru praw socjalnych; Inauguracja jesiennego pakietu europejskiego semestru ; Migracja pod kontrolą; Stop przemocy wobec kobiet – Inicjatywa Spotlight; Bezpieczniejsze usługi płatnicze; Tej jesieni wiosna w gospodarce!; Trzecie sprawozdanie na temat stanu unii energetycznej; Prawda i fałsz w internecie; Auta bez spalin; rescEU przeciw żywiołom; Inwestycje w polski transport; Odbył się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych inicjatywy; Rozmowy w sprawie powszechnej ochrony socjalnej; Komisja Europejska przedstawia swoją wizję dotyczącą utworzenia europejskiego obszaru edukacji do 2025 r. Ponadto, zamieściliśmy informacje o aktualnie trwających konkursach ogłoszonych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W Biuletynie można także znaleźć oferty instytucji i organizacji poszukujących partnerów do wspólnej realizacji konferencji i projektów międzynarodowych, a także informacje na temat warsztatów i szkoleń. Na końcu numeru zostały zaprezentowane informacje o projektach pn. Zagospodarowanie strony południowej Kanału Bródnowskiego na długości zbiornika retencyjno-rekreacyjnego; Nowa jakość kultury – modernizacja i wyposażenie sali widowiskowej oraz wybranych scen teatralnych m.st. Warszawy; Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podpisało umowę na dofinansowanie z Unii Europejskiej rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Warszawie; Trzy kolejne parki powstaną w Warszawie z unijnym dofinansowaniem.