Wiadomości Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE

opublikowano: Środa, 13 Września 2017 - 13:24, p.paradowski

Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków o wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE.

Główne cele zaproszenia to:

• promowanie i ułatwianie lepszego zrozumienia roli polityki spójności we wspieraniu wszystkich regionów UE;
  • zwiększanie wiedzy na temat projektów finansowanych przez UE – w szczególności za pośrednictwem polityki spójności – oraz ich wpływu na życie mieszkańców;
  • upowszechnianie informacji i zachęcanie do otwartego dialogu na temat polityki spójności, jej rezultatów, jej roli w realizowaniu priorytetów politycznych UE oraz jej przyszłości;
  • zachęcanie do uczestnictwa obywatelskiego w sprawach związanych z polityką spójności oraz ułatwianie udziału obywateli w wyznaczaniu priorytetów na przyszłość tej polityki.

Do składania wniosków uprawnione są podmioty prawne zarejestrowane oraz posiadające siedzibę w dowolnym państwie członkowskim UE. Wnioski powinny zawierać ilustrację i ocenę roli polityki spójności w realizowaniu priorytetów politycznych KE i podejmowaniu zarówno obecnych, jak i przyszłych wyzwań dla całej UE, poszczególnych państw członkowskich, regionów, a także na poziomie lokalnym.

Całkowity budżet przewidziany na współfinansowanie środków informacyjnych szacuje się na 4 000 000 euro, z czego kwota pojedynczej dotacji może wynieść od 70 000 do 500 000 euro.

Harmonogram oraz termin składania wniosków dostępne są na stronie: http://bit.ly/2euzGPR

1. 1.
    Zaproszenie do składania wniosków
    (plik: regio-2017-00388-00-00-pl-tra-00.pdf, rozmiar pliku: 540.5 KB)