Unijna polityka spójności: Komisja ogłasza tegorocznych zwycięzców w konkursie REGIOSTARS

opublikowano: Czwartek, 15 Października 2020 - 13:32, kgruba

Komisja Europejska ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji nagród REGIOSTARS za najlepsze projekty w obszarze polityki spójności w całej Unii Europejskiej. Po raz pierwszy w historii tegoroczna ceremonia REGIOSTARS, która odbyła się w trakcie Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, została przeprowadzona w pełni w formacie cyfrowym.

Sześcioro komisarzy wcieliło się w rolę gospodarzy, prowadząc uroczystość na odległość: komisarz ds. spójności i reform, Elisa Ferreira; wiceprzewodnicząca do spraw wartości i przejrzystości, Věra Jourová; komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, Mariya Gabriel; komisarz do spraw miejsc pracy i praw socjalnych, Nicolas Schmit; komisarz do spraw gospodarki, Paolo Gentiloni; oraz komisarz do spraw środowiska, oceanów i rybołówstwa, Virginijus SinkevičiusJak wcześniej ogłoszono, w tegorocznym konkursie odnotowano największą liczbę zgłoszeń w historii (206) oraz dużą liczbę głosów w kategorii nagrody publiczności (33 000).

Komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira skomentowała: Chcę serdecznie pogratulować najlepszym projektom w obszarze polityki spójności UE w 2020 r. Beneficjenci projektów są gwiazdami unijnej polityki spójności, ponieważ to oni sprawiają, że nasza misja staje się rzeczywistością, tj. sprawiają, że Unia Europejska jest bardziej sprawiedliwa i spójna, dążąc do ujednolicenia poziomu życia i poprawiając dobrostan obywateli. Nagrody REGIOSTARS pokazują, że jesteśmy w stanie osiągnąć doskonałe wyniki, gdy UE, państwa członkowskie, regiony i miasta pracują razem na rzecz jak najlepszego wykorzystania i wdrożenia funduszy i projektów UE.

Kontekst

REGIOSTARS to europejskie nagrody dla projektów finansowanych przez UE, które wykazują doskonałość i nowe podejścia w dziedzinie rozwoju regionalnego. Komisja Europejska rozpoczęła przyznawanie tych nagród w 2008 r. Z myślą o inspirowaniu innych regionów i kierowników projektów w całej Europie, projekty startujące w konkursie znajdują się w centrum działań komunikacyjnych na szczeblu europejskim. Co roku wręczane są nagrody w pięciu kategoriach oraz nagroda publiczności.

Nagrody REGIOSTARS

Finaliści REGIOSTARS 2020

Playlista na portalu YouTube poświęcona zwycięskim projektom

Źródło: Komisja Europejska