Rusza Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

opublikowano: Wtorek, 26 Lutego 2019 - 10:06, kgano

Zgłoś się do 8 marca!

Rusza Europejski Kongres Rad Młodzieżowych

W Kongresie mogą uczestniczyć przedstawiciele rad młodzieżowych (wraz z opiekunami) działających na poziomie gminy, powiatu lub województwa, którzy ukończyli przynajmniej 16 lat w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego do organizatorów.

Celem Kongresu jest zwiększenie wiedzy o instytucjach Unii Europejskiej, wsparcie działań profrekwencyjnych przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, a także promocja kampanii  „Tym razem głosuję” oraz  #EUandME.

Projekt składa się z dwóch części:

1. Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych w Słupsku, który odbędzie się dniach 27 – 29 marca 2019 roku;
  2. działań profrekwencyjnych organizowanych przez uczestników Kongresu w swoich miejscowościach (konkurs).

Podczas Kongresu zorganizowane zostaną trzy bloki warsztatowe - ich uczestnicy będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. organizacji wydarzeń, współpracy z mediami, wystąpień publicznych czy informowania o Unii Europejskiej. Udział w każdym z bloków zostanie potwierdzony przez organizatorów zaświadczeniem.

Poza warsztatami organizatorzy przygotują sesje plenarne z udziałem wszystkich przedstawicieli rad młodzieżowych, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej o wyborach i roli Parlamentu Europejskiego oraz o możliwości współpracy z sieciami informacyjnymi Unii Europejskiej działającymi w Polsce.

Druga część projektu to działania profrekwencyjne w regionach, odbywające się w ramach konkursu dla uczestników Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych. Chodzi o praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy i umiejętności. Celem wydarzeń ma być zachęcenie do udziału w wyborach europejskich.

Trzy rady wraz z opiekunem, które uzyskają najwyższą liczbę punktów za zorganizowane wydarzenie, zostaną zaproszone do udziału w wizycie studyjnej do Brukseli lub letniej szkole europejskiej. Ostateczna forma nagrody uzależniona jest od wieku laureatów.

W Kongresie mogą wziąć udział przedstawiciele rad młodzieżowych, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy  do 8 marca 2019 roku dostępny pod linkiem:

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zachęcamy także do bieżącego śledzenia stron poświęconych temu projektowi: