Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

opublikowano: Poniedziałek, 25 Listopada 2019 - 13:26, kgano

Wydarzenia organizowane w tym dniu mają zwrócić uwagę na los podczas konfliktów wojennych i prześladowanych z przyczyn politycznych.

Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet

Dziś 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Datę wybrano nieprzypadkowo – 25 listopada 1960 r. w rządzonej po dyktatorsku przez Rafaela Trujillo Dominikanie zamordowano trzy siostry Mirabal. Od kilkunastu lat Dzień ma wymiar uniwersalny i ogólnoświatowy – w 1999 r. zatwierdziło go Zgromadzenie Ogólne ONZ, inicjatywę poparła też Unia Europejska.

Więcej na temat idei i akcji podejmowanych w ramach wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie pod linkiem: https://www.un.org/en/events/endviolenceday/

Źródło: Eurodesk Polska