Lublin walczy o tytuł!

opublikowano: Piątek, 13 Marca 2020 - 10:12, kgano

Lublin (Polska), Baia Mare (Rumunia) i Kazań (Rosja) – te trzy miasta znalazły się w finale konkursu o miano Młodzieżowej Stolicy Europy 2023.

Lublin walczy o tytuł!

Trzej finaliści zostali wybrani przez niezależne jury, składające się m.in. z przedstawicieli Parlamentu Europejskiego czy Europejskiego Komitetu Regionów. Następny krok? Do 24 maja finaliści mają czas na przedstawienie szczegółowego planu działań dla młodzieży.

W pracach nad aplikacją z Lublina bierze udział Fundacja Sempre a Frente, czyli Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk!

Miano Młodzieżowej Stolicy Europy miasto otrzymuje na jeden rok, podczas którego ma realizować młodzieżowe przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, społecznym i ekonomicznym. Inicjatywa ma przyczynić się do rozwoju nowych pomysłów i innowacyjnych projektów, dzięki którym wzrośnie aktywne uczestnictwo młodych ludzi w społeczeństwie.

Młodzieżową Stolicą Europy 2020 jest Amiens (Francja).

Więcek informacji znajduje się pod linkiem: https://www.youthforum.org/which-3-cities-are-still-running-eyc2023

Źródło: Eurodesk Polska