Festiwal ambasad w Warszawie – relacja z wydarzenia

opublikowano: Piątek, 17 Maja 2019 - 12:18, kgano

W dniach 11 oraz 12 maja 2019 r. w Warszawie przy pomniku Syrenki na bulwarach Wiślanych odbyła się po raz pierwszy impreza pod nazwą Embassy Festival. Festiwal rozpoczął się o godzinie 12.00 od odśpiewania hymnu Polski oraz UE przez Szymanowski Young Power Band.

Festiwal ambasad w Warszawie – relacja z wydarzenia

Namiot Europe Direct Warszawa można było spotkać podczas drugiego dnia festiwalu, 12 maja. Odwiedziło nas bardzo dużo Warszawiaków, którzy czasami całkowicie przypadkiem znaleźli się na Bulwarach Wiślanych. Możemy dumnie przyznać, że nasz namiot cieszył się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby starsze i młodzież znaleźli w nim coś dla siebie. Dorośli mogli zmierzyć się z przygotowanymi krzyżówkami, rebusami oraz quizami o tematyce związanej z Unią Europejską i w nagrodę odebrać od nas niewielki upominek. Natomiast nasi młodsi goście mogli usiąść przy kolorowych stoliczkach i pomalować postać Syriusza, czy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Unii Europejskiej, dzięki rozwiązywaniu różnorakich łamigłówek.

Kontekst

Pierwsza Edycja Festiwalu Ambasad to możliwość poznania ich kultur, tradycji, a nawet regionalnego jedzenia. Taką propozycję świętowania 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przygotowało dla Warszawiaków Stowarzyszenie Przyjaciół Warszawy. W weekend 11-12 maja na Bulwarach Wiślanych odbył się Embassy Festival – impreza pod Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy – Pana Rafała Trzaskowskiego. To międzynarodowe święto miało za zadanie skupić przedstawicieli krajów z całego świata.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.