Europa zmienia metropolię warszawską 2018

opublikowano: Poniedziałek, 27 Sierpnia 2018 - 14:05, agrabias

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa z ponad 50 instytucjami zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów odwiedzających Warszawę do wzięcia udziału w rodzinnym pikniku zatytułowanym „Europa zmienia metropolię warszawską”. Impreza odbędzie się w dniach 08 - 09 września 2018 roku w godzinach 10:00 – 18:00 na terenie Skweru 1 Dywizji Pancernej WP w sąsiedztwie Multimedialnego Parku Fontann! Teren na Podzamczu to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin, a także turystów, oferujące dużą powierzchnię wystawową oraz sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych.

Europa zmienia metropolię warszawską 2018

Przyjdź i przekonaj się, jak zmienia się nasza Stolica!

Będzie to największe wydarzenie, realizowane przez m.st. Warszawę w ramach projektu UE, ukazujące w ciekawy i przejrzysty sposób, w jaki sposób tworzy się na naszych oczach nowa, europejska metropolia. Dzięki licznym edukacyjnym atrakcjom odwiedzający będą mogli bezpośrednio przekonać się o pozytywnym wpływie funduszy europejskich na rozwój instytucji, z których społeczeństwo czerpie korzyści na co dzień.

W tym roku razem z nami będzie kilkadziesiąt instytucji, w tym także kilkanaście gmin aglomeracji warszawskiej. Będą to m.in. Muzeum Warszawy, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Teatr Dramatyczny, Teatr Powszechny, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Mazowiecki Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Lasy Miejskie – Warszawa, a także Centrum Nauki Kopernik. Swoją ofertę przedstawi również kilkanaście instytucji, oferujących zniżki dla posiadaczy Karty Warszawiaka.

Przez dwa dni w naszym miasteczku, liczącym prawie 40 namiotów, będzie czekać na Państwa wiele atrakcji: zabawy, konkursy, animacje, prezentacje i pokazy dla osób w każdym wieku, dzięki którym wszyscy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej i atrakcyjnie spędzić czas. Z myślą o najmłodszych gościach imprezy zostanie przygotowana specjalna strefa animacji. Przez cały okres trwania wydarzenia będzie można również skorzystać z bezpłatnych usług informacyjnych oraz konsultacji świadczonych przez pracowników Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa.

Jednocześnie zapraszamy do zlokalizowanego również na terenie Parku Fontann EKO-PIKNIKU, gdzie będzie można wziąć udział w warsztatach recyklingowych i żywieniowych, pokazach renowacji mebli czy też spotkaniach z blogerami zajmującymi się upcyklingiem.

Impreza plenerowa „Europa zmienia metropolię warszawską” organizowana jest przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy.

1. 1.
    Program EZMW
    (plik: program_ezmw_2018.pdf, rozmiar pliku: 671.54 KB)
  2. 2.