Dzień Europy

opublikowano: Piątek, 14 Maja 2010 - 15:37, m.kolodziejski

W sobotę 8 maja odbyła się impreza europejska – święto Zjednoczonej Europy. Po raz jedenasty ruszyła z pl. Zamkowego w Warszawie Parada Schumana, przeszła Krakowskim Przedmieściem aby zakończyć marsz w barwnym Miasteczku Europejskim na ul. Nowy Świat.

Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT- Warszawa włączył się we wspólne świętowanie Dnia Europy.

Stoisko EUROPE DIRECT- Warszawa było można odwiedzić na świeżym powietrzu w Miasteczku Europejskim, znajdującym się na Nowym Świecie. Uczestnicy Parady oraz mieszkańcy Warszawy otrzymywali od nas publikacje
i materiały informacyjne dotyczące Unii Europejskiej i projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy, dofinansowanych ze środków europejskich. Ponadto, można było zasięgnąć informacji z zakresu szeroko pojętej tematyki europejskiej. Wszyscy, którzy odwiedzą stoisko, będą też mogli skorzystać z porad doradcy ds. funduszy europejskich z miejskiego Centrum Doradczego EURODOTACJE.
W związku z Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym, na stoisku udzielano informacji na temat działań edukacyjnych oraz możliwości samozatrudnienia dla warszawiaków, oferowanych przez instytucje europejskie. Wyświetlano także prezentacje multimedialne na temat projektów realizowanych na terenie m.st. Warszawy, współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Na stoisku dostępne będą także publikacje
i materiały informacyjne dotyczące samej stolicy.

Zarówno Parada jak i Miasteczko Europejskie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, skupiły wielu młodych ludzi z całej Polski oraz
z innych krajów europejskich, w wydarzeniu udział wzięło klika tysięcy osób.